phone

Växel
+46 40  396820

mail

Email
info@invoice.se

pin

Besöksadress
Skeppsbron 7, 211 20 Malmö

Kontakta oss

Vi har vårt huvudkontor i Malmö men en kundkrets som sträcker sig över hela Sverige och klienter inom alla branscher. Såväl bolag som ägare har en mycket stark finansiell ställning, och tillsammans med personalens mångåriga erfarenhet av branschen är vi väl rustade att möta marknadens krav. 

Invoice Finance erbjuder ett nytänkande avseende priset för fakturaköp som gör att produkten blir ett realistiskt alternativ till annan finansiering av reskontran. Detta är möjligt genom sund och effektiv styrning av vår verksamhet samt att vi ställer vissa krav på vår kunds administrativa mognad och kvaliteten på fakturamottagaren. Vi erbjuder våra kunder tid, pengar och kompetens.

Sälj dina fakturor
  • Inga bindningstider
  • Inga fasta kostnader
  • Få betalt inom 24h
  • Öka din likviditet
  • Slipp kreditrisken
Belåna dina fakturor
  • Inga bindningstider
  • Inga fasta kostnader
  • Få betalt inom 24h
  • Öka din likviditet
  • Admin. avlastning
Låt oss sköta dina fakturor
  • Inga bindningstider
  • Inga fasta kostnader
  • Admin. avlastning
  • Vi tar över flödet
  • Få snabbare betalt
Vi hjälper dig att få betalt
  • Inga bindningstider
  • Inga fasta kostnader
  • Hög lyckandegrad
  • Frigör tid till annat
  • Få betalt snabbare

Vår personal

Ni är välkomna att kontakta oss om ni har några frågor genom kontaktvägarna nedan. Ringer ni till 040-39 68 20 kommer ni till växeln som har telefontid mellan 08.30-16.30 alla helgfria vardagar. Ni kan även maila till info@invoice.se för att komma i kontakt med kundtjänst för snabb handläggning. På vardagar återkopplar vi normalt inom några timmar.
Johan Lindberg
VD
Telefon: 040-396820
Email: johan.lindberg@invoice.se
Åsa Nilsson
Verksamhetsansvarig
Telefon: 040-396823
Email: asa.nilsson@invoice.se
Erik Malmgren
CFO
Telefon: 040-396820
Email: erik.malmgren@invoice.se
Andreas Johansson
CTO
Telefon: 040 204 901
Email: andreas.johansson@invoice.se
Daniel Lindh
Försäljningschef
Telefon: 076947991
Email: daniel.lindh@invoice.se
Glorija Denic-Topic
Kreditchef
Telefon: 040-396820
Email: glorija@invoice.se
Sejla Cosic
Kredithandläggare
Telefon: 040-396821
Email: sejla@invoice.se
Sophie Jensen
Kredithandläggare
Telefon: 040-396818
Email: sophie.jensen@invoice.se
Caroline Linde
Controller
Telefon: 040 39 68 20
Email: caroline.linde@invoice.se
Helena Rosell
Ekonomikonsult
Telefon:
Email: helena.rosell@invoice.se
Anna-Sofia Pehrson
Marknadskommunikatör
Telefon: 040 39 68 20
Email: anna-sofia.pehrson@invoice.se
Alexander Roos
Finansiell rådgivare
Telefon: 0722-357500
Email: alexander.roos@invoice.se
Nikola Milakovic
Finansiell rådgivare
Telefon: 0703-016013
Email: nikola.milakovic@invoice.se
Domeniq Holm
Onboarding Manager
Telefon: 0702 33 08 15
Email: domeniq.holm@invoice.se